Dom naroda - Klubovi


U Domu naroda se utemeljuju tri kluba izaslanika konstitutivnih naroda:

  • Klub izaslanika bošnjačkog naroda
  • Klub izaslanika hrvatskog naroda
  • Klub izaslanika srpskog naroda

Klubovi naroda utemeljuju se kao oblik djelovanja izaslanika u Domu naroda, posebice u pripremama sjednica Doma naroda, utvrđivanju prijedloga dnevnog reda sjednica i rješavanju sporova u postupku donošenja akata Parlamenta Federacije i Doma naroda. 
Klubovi naroda imaju predsjednika a mogu imati i zamjenika predsjednika koji upravljaju klubovima i usklađuju njihov rad. 
U radu sjednica klubova naroda sudjeluju članovi Vlade Federacije na poziv predsjednika kluba.

 

IZASLANICI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE Bosne i Hercegovine 
( saziv 2010.-2014.)


 DELEGATI IZ REDA BOŠNJAČKOG NARODA

  1. AKŠAMIJA GORAN
  2. ALIEFENDIĆ ALMEDIN
  3. ĆATIĆ OSMAN
  4. DIDIK SARAJLIĆ LEJLA
  5. DOSTOVIĆ RASIM
  6. HADŽIMEHMEDOVIĆ FUAD
  7. HADŽIPAŠIĆ ADMIR
  8. IMAMOVIĆ JAMAKOVIĆ LEJLA
  9. KOZADRA MUHAMED
  10. KURTOVIĆ MUSTAFA
  11. MAHMIĆ MEHMED
  12. MAŠOVIĆ AMOR
  13. MUŠOVIĆ SANEL
  14. OSMANOVIĆ ANES
  15. POPARIĆ REFIK
  16. SARAJLIĆ ISMET
  17. TUFEKČIĆ JASENKO

 

DELEGATI IZ REDA HRVATSKOG NARODA

  1. BABIĆ ANA
  2. BARUN STIPE
  3. BATINIĆ MIRKO
  4. BEGANOVIĆ MIRVET
  5. BEŠLIĆ ZDRAVKO
  6. BRADARA LIDIJA
  7. DELIĆ ĐURO
  8. FEJZIĆ EDIM
  9. JOSIĆ ŽELJKO
  10. JUKIĆ DAMIR
  11. MANDIĆ TOMISLAV
  12. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  13. MATIŠIĆ DRAŽEN
  14. MIOČ JOSIP
  15. PUŠIĆ DARIO
  16. PRKAČIN ĐURO
  17. TADIĆ IVO

 

DELEGATI IZ REDA SRPSKOG NARODA

  1. ILIĆ SLAĐAN
  2. KOJOVIĆ PREDRAG
  3. LONIĆ MLADEN
  4. MARČETA MILE
  5. MIHAJLOVIĆ SLAVIŠA
  6. MILOVIĆ DALIBORKA
  7. MIRKOVIĆ ŽELJKO
  8. PUZIGAĆA DRAGO
  9. SARADŽIĆ VESNA
  10. SIMIĆ NIKOLA
  11. SUBAŠIĆ DRAŽENKA
  12. ŠUĆUR SLAVIŠA
  13. TOMIĆ SLOBODAN

 

DELEGATI IZ REDA OSTALIH

  1. BAJRAMOVIĆ-SRNA SEGMEDINA
  2. BULJUBAŠIĆ AMIL
  3. BUKVA SEJO
  4. FORTO EDIN
  5. FRAŠTO EMIR
  6. KANTAREVIĆ RASIM
  7. ŽULJEVIĆ ANER

 

DELEGATI U DOMU NARODA PARLAMENTA 
FEDERACIJE Bosne i Hercegovine 
( delegatski saziv 2014.-2018.)
(po strankama)


Socijaldemokratska partija BiH                                            SDP

  1. BAJRAMOVIĆ-SRNA SEGMEDINA
  2. BULJUBAŠIĆ AMIL
  3. FRAŠTO EMIR      
  4. ILIĆ SLAĐAN
  5. LONIĆ MLADEN
  6. MIRKOVIĆ ŽELJKO
  7. SARADŽIĆ VESNA
  8. SIMIĆ NIKOLA
  9. ŠUĆUR SLAVIŠA
  10. ŽULJEVIĆ ANER     


Stranka demokratske akcije                                                     SDA

  1. ALIEFENDIĆ ALMEDIN
  2. ĆATIĆ OSMAN
  3. DOSTOVIĆ RASIM
  4. KOZADRA MUHAMED
  5. KURTOVIĆ MUSTAFA
  6. MAHMIĆ MEHMED
  7. MAŠOVIĆ AMOR
  8. OSMANOVIĆ ANES
  9. POPARIĆ REFIK
  10. TUFEKČIĆ JASENKO                                                                                    


HDZ BIH, HSS, HKDU BIH, HSP HERCEG Bos             

  1. BARUN STIPE
  2. BATINIĆ MIRKO
  3. BEŠLIĆ ZDRAVKO
  4. BRADARA LIDIJA
  5. DELIĆ ĐURO
  6. JUKIĆ DAMIR
  7. MANDIĆ TOMISLAV
  8. MARTINOVIĆ TOMISLAV
  9. MATIŠIĆ DRAŽEN
  10. MIOČ JOSIP
  11. PUŠIĆ DARIO
  12. PRKAČIN ĐURO
  13. TADIĆ IVO


SAVEZ NEZAVISNIH SOCIJALDEMOKRATA - SNSD - MILORAD DODIK

  1. MARČETA MILE
  2. MIHAJLOVIĆ SLAVIŠA
  3. PUZIGAĆA DRAGO


Savez za bolju budućnost BiH                                                SBB BiH

  1. BABIĆ ANA
  2. HADŽIMEHMEDOVIĆ FUAD
  3. SARAJLIĆ ISMET
  4. MUŠOVIĆ SANEL


Narodna stranka radom za boljitak                                    NS RZB

  1. TOMIĆ SLOBODAN                                                            

Hrvatska demokratska zajednica                                         HDZ 1990 

  1. JOSIĆ ŽELJKO


DEMOKRATSKA FRONTA-ŽELJKO KOMŠIĆ                       
DF

  1. AKŠAMIJA GORAN
  2. BUKVA SEJO
  3. DIDIK SARAJLIĆ LEJLA
  4. IMAMOVIĆ JAMAKOVIĆ LEJLA
  5. SUBAŠIĆ DRAŽENKA                                                                                             


A-SDA-KSPP ZAJEDNO ZA USK                                                 A-SDA

  1. HADŽIPAŠIĆ ADMIR


LABURISTIČKA STRANKA Bosne i Hercegovine LABURISTI BIH

  1. BEGANOVIĆ MIRVET
  2. KANTAREVIĆ RASIM


Naša stranka

  1. KOJOVIĆ PREDRAG
  2. FORTO EDIN


LIBERALNA STRANKA - LS BIH
                                               LS BIH 

  1. MILOVIĆ DALIBORKA

STRANKA DIJASPORE Bosne i Hercegovine

  1.  FEJZIĆ EDIM